8 inch Face Recognition Temperature Detection Camera
هذه هي كاميرا قياس درجة الحرارة للتعرف على الوجوه، والكشف التلقائي عن درجة الحرارة التلقائي بدون تلامس لمدة 0.3 ثانية، وإنذار الحمى، والكشف عن القناع، والقائمة السوداء للأفراد، والقائمة البيضاء، وفتح تباين التعرف على الوجوه، وتسجيل الحضور، وإدارة الحضور ووظائف أخرى؛ ووظائف أخرى؛ وبلدان متعددة يدعم إصدار عرض اللغة والموجه الصوتي 22400 قاعدة بيانات للوجوه و100000 سجل؛ وهو مناسب لمداخل المدارس والشركات ومراكز التسوق والأماكن العامة الأخرى.
| Units per Carton | |
|---|---|
| Carton Dimensions (mm) | |
| Carton Weight (kg) |
Model No.: LS-FR101-T(7 inch)
Model No.: LS-FR102-T(8 inch)
1、Human Body Temperature measurement
2、Non-contact automatic body temperature detection
3、High-precision infrared human temperature acquisition
4、Automatically identify unmasked personnel and real-time alarm
5、Support mid-range temperature measurement and real-time warning of high temperature
6、Support binocular live detection
7、Motion tracking exposure in strong backlight environment
8、Supports fog through, 3D noise reduction, strong light suppression, electronic image stabilization, and has multiple white balance modes, suitable for various fields
9、Support electronic voice broadcast (normal human body temperature or super high alarm, face recognition verification results)
10、Applied to gate channel and access control attendance to achieve safe and efficient access control of personnel
11、Support 22400 faces database and 100000 records
12、Applicable to company employee time and attendance Applicable to places with more staff such as stations, schools and hospitals
VMultiple door opening methods can be set, and company employees can also open the door in comparison with the face database.
VTemperature mode: Normal temperature, open the doo.
Click on the mask detection mode, and it will prompt “please wear a mask” when there is no mask.
VCompared with the face recognition of the face database, it can be used for company employees to register and attend work.







| Technical Specification |
| الطراز | LS-FR102-T |
| Hardware | |
| Chipset | Hi3516DV300 |
| System | Linux operation system |
| RAM | 16G EMMC |
| Image sensor | 1/2.7″ CMOS |
| Lens | 4.5mm |
| Camera Parameters | |
| كاميرا | Binocular camera supports live detection |
| Effective pixel | 2Mega pixel,1920*1080 |
| Min. lux | Color 0.01Lux @F1.2(ICR);B/W 0.001Lux @F1.2 |
| SNR | ≥50db(AGC OFF) |
| WDR | ≥80db |
| Face Recognition | |
| Height | 1.2-2.2 M, angle adjustable |
| Distance | 0.5-2 Meters |
| View angle | Vertical ±40 degree |
| Reco. Time | <500ms |
| Temperature | |
| Range | 30-45(℃) |
| Accuracy | ±0.3(℃) |
| Distance | 0.3-0.8 |
| Response time | <300ms |
| Interface | |
| Internet interface | RJ45 10M/100M Ethernet |
| Weigand port | Support input/output 26 and 34 |
| Alarm output | 1channel relay output |
| USB port | 1USB port (Can be connected to ID identifier) |
| General | |
| Power input | DC 12V/3A |
| Power consumption | 20W(MAX) |
| Working temperature | 0℃ ~ +50℃ |
| Humidity | 5~90%, no condense |
| Dimension | 123.5(W) * 84(H) *361.3(L)mm |
| الوزن | 2.1 kg |
| Column aperture | 33mm |
Share to :
منتجات ذات صلة
-
نظام التحكم في الحضور والانصراف
21.5 inch wireless lcd advertising display screen with infrared advertising thermometer k ios k
تم التقييم 0 من 5 -
نظام التحكم في الحضور والانصراف
7 بوصة قياس درجة حرارة الجسم بالأشعة تحت الحمراء غير الملامسة بالأشعة تحت الحمراء التعرف على الوجه التعرف تلقائيًا على نظام كاميرا إنذار درجة الحرارة غير المقنعة
تم التقييم 0 من 5 -
محطة الكشف عن درجة حرارة التحكم في الوصول
LS VISION HD 720P Two Way Real Time Intercom PIR Motion Detection and Intercom WIFI Doorbell Support Mobile Alarm and Low Power
تم التقييم 0 من 5 -
كاميرات مراقبة الدخول والحضور
LS VISION European WiFi Health Code Scanner 5 Inch Access Controller EU Italy Green Pass QR Code Reader Manufacturer
تم التقييم 0 من 5
مرحبًا بكم في شركاء الرؤية LS VISION
LS VISION: For a Better World!




